Kategoriler
Fenglin Ev Tipi Makarna Makinası Nasıl Kullanılır
09.02.2021
Doğanın dengesinin ve insanların sağlıklarının bozulmasında hazır gıda tüketiminin azımsanmayacak rolü vardır. Bu sebeple insanoğlu içeriğini bildiği ve mümkün olduğu sürece doğal, organik, el yapımı ürünlere yönelmelidirler. Fenglin ev tipi makarna makinaları tam olarak bunu hedefler; buğdayını, suyunu, yumurtasını ve içeriğine siz karar verdiğiniz bu ürün sizlere ve aile fertlerine içeriğini bildiğiniz tüketmekten çekinmeyeceğinizi onlarca çeşit makarna yapma imkanı sunuyor. Peki ya bu makina nasıl çalışıyor gelin hep beraber bakalım:
Gıda Kurutucu Kullanmanın En Önemli 10 Faydası
08.02.2021
Sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı olan günümüzün modern gıda kurutucusu, eşit ve tutarlı kurutma için sıcaklığı düzenleyerek çok çeşitli meyve ve sebzeleri kurutmak üzere tasarlanmıştır. Bu kullanışlı mutfak makineleri, kullanımı kolay, çalıştırması ucuz ve mağazadan satın alınan ürünlere sağlıklı bir alternatif sunduğundan, Birleşik Krallık'ta hızla evlerin vazgeçilmezi haline geliyor.

Mutfağınızda neden kendinize ait bir gıda kurutucu bulundurmanız gerektiğine dair on nedeni öğrenmek için okumaya devam edin!
Durum buğdayı nedir?
26.01.2021
Durum buğdayı nedir? Tam buğday nedir? Farklılıkları ve benzerlikleri nedir?
Ev Yapımı Makarna Yapmanın En İyi 10 İpucu
26.01.2021
Makarna; İtalyan İtalyan mutfağının besin temelidir ve ilk varsayılan 1154 yılında Sicilya'da ortaya çıkmıştır.Genellikle irmik veya durum buğdayından elde edilmiş una yumurta karıştırılarak hazırlanmış türlü biçimlerdeki kuru hamur ve hamurdan yapılır. Türkçeye İtalyanca maccherone sözcüğünden geçmiştir
Makarna üretimi için buğday irmik hâline getirilir, suyla karıştırılır ve şekil verilir. Makarna üretiminde kullanılan durum buğdayı, ekmeklik buğdaydan çok farklıdır. Protein ve B vitamini oranı daha yüksektir. Makarna kompleks karbonhidrat grubundan olduğu için metabolizmada çabucak parçalanarak hızlı bir şekilde enerjiye dönüşür. Makarnanın kolayca hazmedilen bir besin olmasının da nedeni budur
Meyve Kurutmanın 9 Faydası
19.11.2020
Muhtemelen yiyeceklerin kurutulmasıyla ilgili bazı söylentiler duymuşsunuzdur , ama belki de bunun ne hakkında olduğunu tam olarak anlamıyorsunuzdur. Ya da belki hiç kendiniz denemediniz.

Her iki durumda da, yiyecekleri kurutmanın faydalarını daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için buradayım çünkü zaten yapmıyorsanız, gerçekten kaçırıyorsunuz demektir!
Yiyecekleri kurutmanın sağlığınız, bütçeniz ve hayatınız için harika olmasının birçok dikkate değer nedeni vardır. Öyleyse, hemen dalalım ve onlar hakkında konuşalım!

İşte gıda kurutmanın en önemli faydaları ve neden hayatınıza eklemek için harika bir süreç: